Ofk, spektakl "kolacja dla głupca", wiązowski teatr muzyczny

OFKA_-_kolacja
niedziela, 19 listopad 2023 18:00 - 19:30
I OTWOCKI FESTIWAL KOMEDII (IOFK)
17 – 19 listopada 2023
Teatr Miejski im. Stefana Jaracza w Otwocku
Dlaczego Festiwal Komedii zapytacie?
Śmiech to zdrowie, teatr to idealne miejsce na spędzenie czasu a z resztą wiemy, że otwocczanie kochają kulturę!
W ramach festiwalu zapraszamy na cykl wydarzeń, na głównej scenie, zobaczymy: jaraczowe z nazwy amatorskie grupy teatralne, komedię klasyczną, współczesną, improwizowaną i muzyczną.
Zainteresowani aktorstwem - będą mogli spróbować swoich sił na dedykowanych warsztatach.
Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.
Wejściówki na spektakle i zapisy na warsztaty odbywać się będą w kasie teatru od 17.10 (I pula), 31.10 (II pula), 7.11 (III pula)
Każdy może pobrać max. 2 wejściówki na jedno wydarzenie, ilość miejsc jest ograniczona.
(Festiwal odbywa się dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w programie TEATR)

TYMCZASEM ZAPRASZAMY:
Niedziela (19 listopada)
18:00 Spektakl „Kolacja dla głupca”, reż. Bożena Banaszek
Wiązowski Teatr Muzyczny

Bogaty wydawca książek, Pierre Brochant, wraz z przyjaciółmi urządza rodzaj konkursu – który z nich przyprowadzi na kolację największego nieudacznika. Oczywiście zaproszony gość nie ma pojęcia, że jest obiektem niegodziwego pośmiewiska. Pierre jest pewien, że tym razem wygrana należy do niego. Ale fortuna kołem się toczy, a tenże „głupiec" stanie się motorem absolutnie nieprzewidywalnych zdarzeń w domu i w życiu Pierra.

Tytuł oryginału: „Le diner de cons”
Autor: Francis Veber
Przekład: Barbara Grzegorzewska
Reżyseria: Bożena Banaszek
Scenografia: Anna Młot, Agnieszka Giez, Bożena Banaszek
Obsługa techniczna: Andrzej Cacko
Sufler: Anna Młot
Występują: Jarosław Balikowski, Bożena Banaszek, Andrzej Cacko, Michał Czernek, Agnieszka Giez, Krzysztof Kaczyński, Marta Królikowska, Artur Niedziółka, Jakub Sobański.

Czas trwania: 140 min. w tym 1 przerwa
Spektakl dla widzów 16+