Ofk, spektakl "zemsta" teatr klasyki polskiej

OFKA_-_zemsta
sobota, 18 listopad 2023 14:00 - 15:30
I OTWOCKI FESTIWAL KOMEDII (IOFK)
17 – 19 listopada 2023
Teatr Miejski im. Stefana Jaracza w Otwocku

Dlaczego Festiwal Komedii zapytacie?
Śmiech to zdrowie, teatr to idealne miejsce na spędzenie czasu a z resztą wiemy, że otwocczanie kochają kulturę!

W ramach festiwalu zapraszamy na cykl wydarzeń, na głównej scenie, zobaczymy: jaraczowe z nazwy amatorskie grupy teatralne, komedię klasyczną, współczesną, improwizowaną i muzyczną.
Zainteresowani aktorstwem - będą mogli spróbować swoich sił na dedykowanych warsztatach.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.
Wejściówki na spektakle i zapisy na warsztaty odbywać się będą w kasie teatru od 17.10 (I pula), 31.10 (II pula), 7.11 (III pula)
Każdy może pobrać max. 2 wejściówki na jedno wydarzenie, ilość miejsc jest ograniczona.

(Festiwal odbywa się dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w programie TEATR)

TYMCZASEM ZAPRASZAMY:

Sobota (18 listopada)

14:00 Spektakl „ZEMSTA”, reż. Michał Chorosiński
Teatr Klasyki Polskiej

"Zemsta" Aleksandra Fredry to jedna z najświetniejszych polskich komedii. Od prawie dwustu lat sztuka ta cieszy się niesłabnącym powodzeniem, bawi i zachwyca kolejne pokolenia Polaków. Fragmenty jej dialogów na stałe zagościły w naszej kulturowej świadomości. Kto z nas nie zna słynnych: „Jeśli nie chcesz mojej zguby, krokodyla daj mi, luby” czy „Niech się dzieje wola nieba, z nią się zawsze zgadzać trzeba!”? Ten spektakl trzeba zobaczyć, bo to właśnie w żywym kontakcie z publicznością najmocniej wybrzmiewa komizm dzieła Fredry. Ciekawa jest także geneza powstania Zemsty. Do jej napisania i stworzenia tak wyrazistych i pełnokrwistych charakterów zainspirował autora odnaleziony w jego zamku dokument, opisujący burzliwe spory dwóch rodów – poprzednich właścicieli posiadłości. Cóż, historia Cześnika i Rejenta, przeniesiona z XVII do XIX wieku, może powtórzyć się i wieku XXI… A wszystko to w brawurowej inscenizacji Teatru Klasyki Polskiej.
________________________________________________________
Reżyseria: Michał Chorosiński
Scenografia/kostiumy: Barbara Wesołowska-Kowalska
Muzyka: Marcin Pospieszalski