Otwarcie wystawy joanny czubak: sekunda z wieczności

0
joanna_czubak
Kategoria
Teatr im. Stefana Jaracza w Otwocku
Termin
piątek, 14 czerwiec 2024 20:00 - 21:00

OTWARCIE WYSTAWY JOANNY CZUBAK
SEKUNDA Z WIECZNOŚCI
14.06.2024 / 20:00
WIEK: B.O.
WSTĘP WOLNY – FOYER TEATRU

Serdecznie zapraszamy miłośników sztuki na otwarcie wystawy Joanny Czubak pt. „Sekunda z wieczności”.

Nic a nic, trociny. Odrobina gwiezdnego pyłu. Okruszek materii i mgnienie oka, maleńki wycinek wiecznego czasu. Tym jest całe nasze życie z perspektywy kosmosu. A z naszej? To cała paleta emocji, od szaleńczej miłości, ogromu uczuć, wciągającego wiru nieziemskich uniesień do czarnej rozpaczy, tęsknoty za niemożliwym, srogiej melancholii. Od barwnych iluzji do gorzkiej prawdy. Sinusoida zdarzeń. Ileż siły i wytrwałości wymaga życie? Ileż to wyzwań stawia przed nami? Trudno to wszystko zmierzyć, policzyć. Pozostaje sztuka. Bez konieczności racjonalnego myślenia pokazuje to, co ponadczasowe. Przenika różne czasy i miejsca, jednoczy je. Jest wspólna. I odczuwalna.

Rozbiera się ją jak cebulę. Z wierzchu są psy. Albo konie. Albo łania na rowerze. Pod spodem wszystko to, co każdy człowiek odczuwa i przeżywa - radość, spełnienie, oczekiwanie, niepewność, wahanie. Drżąca, wrażliwa cząstka nas, którą czasem wypieramy i nie chcemy znać. A pod nią? To, co najstarsze. Jednakie dla całości. Uniwersalna mądrość. Spojrzenie z oddali. I spokój. Spokój zdystansowanego obserwatora. Absolut. Czysta, potężna, twórcza siła. Na myśl o której większość puka się w czoło. Ten absolut jest głęboko w nas. I naszym życiowym zadaniem jest dokopać się do niego, pokochać i podziękować za to, że jest się częścią tej niesamowitej całości. Mozaiki z miliardów, bilionów, zylionów kawałeczków. Tak zróżnicowanej i tak jednolitej.

Zapraszamy do wspólnego odkrywania tych emocji i refleksji na wystawie Joanny Czubak, gdzie każda praca jest unikalnym wyrazem jej artystycznej wizji.

 
 

Terminy

  • piątek, 14 czerwiec 2024 20:00 - 21:00