Jazz na krajowej

28.02.2024 / 20:00
WIEK: B.O.
BILETY: 20 ZŁ, DOSTĘPNE ONLINE ORAZ W KASIE TEATRU

Zapraszamy na wyjątkowy koncert z cyklu „Jazz na Krajowej”! Tym razem scenę ożywi duet niezwykle utalentowanych muzyków: Roberta Murakowskiego (trąbka, flugenhorn) i Marka Waggonera (gitara). Ich unikalne połączenie dźwięków obiecuje niezapomniane muzyczne doznania. Duet Murakowski/Waggoner zagra własne interpretacje amerykańskich standardów jazzowych, m. in. z repertuaru wybitnego trębacza Cheta Bakera. Usłyszymy: „Line for lyons", „Just friends", „Bernie's tune" i wiele innych lirycznych kompozycji.

Robert Murakowski to jeden z najważniejszych, wielokrotnie nagradzanych współczesnych trębaczy na polskiej scenie muzycznej. Znany z ciepłego brzmienia i ogromnej miłości go flugenhornu. Ukończył Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach pod kierunkiem Piotra Wojtasika. Nagrywa i koncertuje m.in. z takimi artystami jak Anna Maria Jopek, Ewa Bem, Aga Zaryan, Andrzej Jagodziński, Zbigniew Namysłowski, Jan Ptaszyn Wróblewski, Krzysztof Herdzin, Kuba Badach, Krzysztof Kiljański, Ronnie Cuber, Orkiestrą Tomasza Szymusia czy Big Collective Bandem Wiesława Pieregorólki. Brał także udział w koncercie Ray'a Charles'a w warszawskim Teatrze Wielkim. Ma na koncie nagrania do wielu polskich filmów i seriali, m.in. „Kryminalni”, „Układ zamknięty”, „Czarny Mercedes”, „Ukryta gra” czy „Bodo”. Występuje również na najważniejszych festiwalach jazzowych.

Mark Waggoner pochodzi z Minneaopoils. Studiował w Nowym Orleanie i Berklee College of Music w Bostonie. Współpracował z takimi artystami jak Jack McDuff, Buddy DeFranco, Bob Sheppard, Ron Stout, Carl Saunders, Don Menza, Mike Fahn. Przez dziesięc lat byl czlonkiem grupy wybitnego perkusisty Erica Gravatt’a. Można go usłyszeć m.in. na nagraniach wybitnego flecisty jazzowego Sama Most’a, basisty Henry’ego Franklina, grupy Bopsicle, perkusisty Kenny’ego Horsta, basisty Jay’a Younga oraz saksofonisty Dona Menzy. Mistrzowsko posługuje się gitarą, tworząc mistyczną atmosferę pełną jazzowego kunsztu.

Nie przegapcie okazji, by doświadczyć niepowtarzalnego koncertu, który przeniesie Was w świat muzycznych uniesień!

• środa, 28 luty 2024 20:00 - 21:00