Świdermajer orkiestra

0
Plakat_świdermajer_orkiestra
Kategoria
Klub Smok
Termin
sobota, 9 grudzień 2023 20:00 - 22:00

Koncert 10 lat zespołu Świdermajer Orkiestra
12.2023 r. / 20:00
Wstęp wolny


Z czeluści sosnowego lasu i z porywistej delty Świdra rozlała się muzyka Świdermajer Orkiestry. Nieco folku, nieco rocka, z bluesowym podtekstem. W swojej 10-letniej historii zespół przemierzył różne tematy, lecz dalej płynie swoim niepowtarzalnym nurtem – pozytywnych emocji, dobrej zabawy, a czasem też refleksji. Klimatyczne koncerty, pełne dobrej energii i fantastycznej atmosfery. To właśnie Świdermajer Orkiestra!

Zespół ma na swoim koncie dwa albumy i koncepcyjne single. Zagrał dziesiątki koncertów (m.in. podczas Festiwalu Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym). Jest także stałym gościem Festiwalu Świdermajer, odbywającego się corocznie na linii otwockiej. Zarówno na nagraniach, jak i gościnnie na koncertach, współpracował z wieloma cenionymi muzykami, takimi jak: Bolek Błaszczyk z Grupy MoCarta, Piotr Rychlec z Zakopower czy Ewelina Flinta. A jeden z nich, Radek Zagajewski, po występach w roli gościa, wszedł do zespołu na stałe.

Skład zespołu:
Marcin Michalczyk - gitara, śpiew
Radek Zagajewski – gitara, organy
Bartek Sędek – perkusja
Piotrek Kostrzewa – bas

Muzycy współpracujący od 2013 roku:
Tomek Garboliński – conga, przeszkadzajki
Maciek Łabudzki – perkusja, chórki
Marcin Kałuski – gitara
Maciek Czarnecki – saksofon

Utwory zespołu takie jak „Zapach Prowincji” czy „Zima” pozwoliły zaistnieć kapeli na antenie „Trójki” Polskiego Radia czy telewizji TVP Polonia.

 
 

Terminy

  • sobota, 9 grudzień 2023 20:00 - 22:00