Śluby panieńskie aleksandra fredry

Śluby_Panieńskie_Aleksandra_Fredry
czwartek, 28 wrzesień 2023 19:00 - 20:20
🎭 Zapraszamy na jedną z najbardziej lubianych komedii Aleksandry Fredry! „Śluby panieńskie” (reż. Lidia Sadowa) w Amatorskim Teatrze Miejskim im. Stefana Jaracza w Otwocku już 28 września o godzinie 19:00! ❤️
___________________________
✍️ Ponadczasowa komedia napisana prawie dwieście lat temu, a jakby dzisiaj, najpóźniej wczoraj. Swoją aktualność zawdzięcza uniwersalnemu tematowi, który podejmuje – miłości.
Miłość u Fredry na pierwszy rzut oka wydaje się dziecinna, przekorna i trzpiotowata, gdy zerknie się na młode Anielę i Klarę. Jawi się jako fircykowata, naiwna i łzawa, kiedy obserwuje się buńczucznego Gustawa czy sentymentalnego Albina. Ostatecznie jednak, po wielu zaskakujących i zabawnych zwrotach akcji, okazuje się wielka, szczera i wzruszająca, a co najważniejsze – szczęśliwa, bo odwzajemniona. Fredro wzbija się ponad schematy narzucane przez epokę i opowiada o miłości po swojemu, czyli serio, nie stroniąc od dowcipu i uszczypliwości, a jednak ostatecznie głosząc pochwałę magnetyzmu i „bliskości serc”. Fredro opowiada o miłości, wykorzystując elementy „Strajku miłosnego”, figury obecnej już w starożytności w „Lizystracie” Arystofanesa, a także w polskiej XVII-wiecznej literaturze sowizdrzalskiej – w „Sejmie panieńskim”.
Dajmy się porwać historii „Ślubów Panieńskich”, bo w klasycznej adaptacji Lidii Sadowej już zachwyciła dziesiątki widzów naszego Teatru ujmując lekkością formy i bogactwem języka.
◾ Czas trwania spektaklu: 1 godzina 20 minut
◾ Przedstawienie nie ma ograniczeń wiekowych – rodziny z dziećmi mile widziane.

• czwartek, 28 wrzesień 2023 19:00 - 20:20