Spektakl "rozkłady jazdy"

0
Rozkłady_jazdy
Kategoria
Teatr im. Stefana Jaracza w Otwocku
Termin
piątek, 12 styczeń 2024 18:00 - 19:15

„Rozkłady jazdy” to arcyzabawna sztuka teatralna najpopularniejszego czeskiego reżysera, Petra Zelenki, w której łączą się tradycja najlepszej farsy angielskiej z inteligentnym i nastrojowym czeskim humorem.

Czy praca i miłość muszą się wykluczać? A rozwód i miłość? A praca i rozwód?
Takie okropnie trudne pytania mogą niejednego przyprawić o zawrót głowy - a co dopiero, jeśli czyjaś głowa nie współpracuje do końca z ciałem. Bo tak właśnie funkcjonuje główny bohater spektaklu "Rozkład jazdy", cierpiący na ewidentny niedobór uwagi, Sebastian. Ale chyba jeszcze gorzej ma jego była żona, Hania, która właśnie usiłuje nadludzkimi siłami doprowadzić do wystawienia sztuki "Chińczycy", w której oprócz nich samych, gra także Borys, jej obecny narzeczony! A może najbardziej cierpią na tym "Chińczycy", niegdyś sztuka na siedem osób - dziś - zdaje się - że na trzy, ale tego chyba już nikt tak do końca nie jest w stanie określić.
Czy kiedy wszystko się wali, należy zachować spokój, czy może powinno się śmiać? A może płakać?

Taką wybuchową mieszankę prawdziwych emocji wywołać może tylko prawdziwie czeski humor reżysera, Petra Zelenki w połączeniu z precyzyjną teatralną matematyką geniusza farsy, Michaela Frayna.
Zapraszamy na spektakl, na którym wydarzyć się może wszystko...!

 
 

Terminy

  • piątek, 12 styczeń 2024 18:00 - 19:15