21 lutego w Teatrze im. Stefana Jaracza w Otwocku odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie Perły Mazowsza, którego ideą jest docenianie osiągnięć oraz społecznego zaangażowania lokalnych instytucji. Nagrody, ufundowane przez sieć tygodników, do której należy także "Przegląd otwocki", wręczane są od 2016 w trzech kategoriach w wielu okolicznych gimnach. Otwock przystąpił do rywalizacji po raz pierwszy. Laury dla naszych zwycięzców wręczał zastępca prezydenta - Paweł Walo, a zdobyli je:

• Perła Przedsiębiorczości: P.H.U. AN-MAR, odebrał Marek Łukasik
  • Perła Kultury: Otwocki Blues Bazar, odebrali Bogdan Lichmira z zarządu Polskiego Stowarzyszenia Bluesowego i Tomasz Winnicki - dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Turystyki i Sportu
  • Perła Sportu i Turystyki: Otwocki Klub Sportowy "Start"

Szczególnie nas cieszy zwycięstwo wydarzenia, w który mamy zaszczyt mieć swój czynny wkład.

Otwocki Blues Bazar to wyjątkowy festiwal bluesowy od 10 już lat organizowany przez Otwockie Towarzystwo Bluesa i Ballady oraz współorganizowany przez MOKTiS.

Odbywa się co roku we wrześniu na terenach bazaru miejskiego i Muzeum Ziemi Otwockiej.

Gościmy na nim artystów z całego świata, mistrzów gatunku i jego miłośników ze wszystkich zakątków Polski, którzy przez dwa dni wspólnie się bawią i tańczą do tej głębokiej, rytmicznej muzyki.

Już teraz gorąco Was zapraszamy na jego kolejną edycję!

2024-02-21_Perły_Powiatu_Otwockiego_-_Otwock_-_Gala_9.jpg