Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Już po raz kolejny Mieszkańcy Otwocka  mogli w sposób aktywny uczcić pamięć Żołnierzy Wyklętych biorąc udział w VIII edycji ogólnopolskiego biegu pamięci Żołnierzy Wyklętych, który odbył się 1 marca 2020 r.  na terenie Muzeum Ziemi Otwockiej. Bieg cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem Mieszkańców Otwocka. Zapraszamy na fotorelację.

Organizatorzy zaplanowali dla uczestników wiele atrakcji takich jak: rekonstrukcja potyczki patrolu Milicji Obywatelskiej z oddziałem Wyklętych z wykorzystaniem broni strzelającej i świec dymnych, czy strzelnica dla dzieci. Było można obejrzeć zabytkowy pojazd Gaz 63-ambulans z lat 40-tych i skorzystać z lekcji nauki opatrywania wojskowego rannych. Podczas wydarzenia odbył się m. in. piknik historyczny i poczęstunek (ognisko z pieczeniem kiełbasek i grochówką). Dystans biegu to: 1963 m.

Bieg stanowił jeden punktów programu, związanego z cyklem wydarzeń upamiętniających Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

ORGANIZATORZY, PARTNERZY I PATRONI WYDARZENIA:

• Urząd Miasta Otwocka
  • Miejski Ośrodek Kultury, Turystyki i Sportu w Otwocku
  • Nadleśnictwo Celestynów
  • Bractwo Strzelców Kurkowych „Lechity im. Marszałka Józefa Piłsudskiego”
  • Hufiec ZHP Otwock