Zajęcia artystyczne w Mlądzu

Zespół Śpiewaczy Mlądz

Tradycja Zespołu Śpiewaczego w Mlądzu sięga roku 1984r. Ludowe pieśni często zawierają w sobie społeczną mądrość, a wspólne ich śpiewanie nie tylko wzbogaca lokalny kapitał kulturowy, ale także integruje ze sobą ludzi i pozwala na wartościowe spędzenie czasu wolnego.

Spotkania zespołu: wtorek -17-19

Koszt: wstęp wolny

Wyplatanie Wikliny

Naturalny materiał plastyczny jakim jest wiklina daje niezliczoną ilość możliwości stworzenia niepowtarzalnych wyrobów tj. kosze, misy, dzbany, meble, biżuteria. Wikliniarstwo, kiedyś dodatkowe zajęcie ludzi mieszkających na wsi, obecnie staje się coraz bardziej docenianym rękodziełem. Zajęcia z wikliniarstwa to świetny sposób na oderwanie się od codziennych problemów, aktywne spędzenie wolnego czasu i ..spotkanie grona ludzi pełnych pasji.

Zajęcia: wtorek, środa, czwartek – 16:00-20:00

Koszt: 50 zł miesięcznie

             20zł-jednorazowe zajęcia (obowiązują wcześniejsze zapisy)

Prowadzący: Tadeusz Sokolik

Zajęcia plastyczne dla Dzieci

Czy z mąki można lepić? Po co komu wiotkie zegary? Co mają wspólnego Anioły ze sztuką? I czy nasz nos może posłużyć za linijkę? Na zajęciach plastycznych uczestnicy poznają odpowiedzi na te i inne pytania. Będą zmagali się z różnymi technikami plastycznymi, tworzyli i szli nie zawsze zgodnie z planem. Obudzą w sobie wulkan twórczej energii. Zajęcia praktyczne będą poprzeplatane teorią, tak aby mali artyści w procesie budowania swojej twórczej niezależności posiadali podstawową wiedzę z zakresu historii sztuki.

Zajęcia: wtorek – 16:00-18:00;

czwartek – 17:00-19:00

Koszt: 50zł miesięcznie

Prowadząca: Dorota Hardej

Dziecięca grupa teatralna Cylinder

Scena, wcielanie się w różne role, barwne stroje…to wszystko pochłania większość dzieci. Pod opieką Małgorzaty Malesy uczestnicy kółka teatralnego „Cylinder” doskonalą swoje zdolności recytatorskie oraz aktorskie. Ćwiczą umiejętność improwizacji oraz rozwijają kreatywność, które wpływają pozytywnie na poczucie wartości i chęć do działania. 
Mali aktorzy pracują pod okiem instruktora nad stworzeniem barwnej sztuki, która jest potem prezentowana szerszej publiczności.

Zajęcia: piątek- 17:00-19:00

Koszt: bezpłatne

Prowadząca: Małgorzata Malesa