SPOTKANIE Z Zygmuntem Berdychowskim; SOBOTA 9 LIPCA GODZ. 16:15

Zygmunt Berdychowski to jeden z gości naszego WAPI Otwocki Festiwal Filmów Podróżniczych, który pierwszego dnia opowie o swoich przygodach podczas zdobywania najwyższych szczytów każdego z kontynetów – Korony Ziemi 🌄🌍

Działacz społeczny, poseł na Sejm I i III kadencji, himalaista. Organizator Forum Ekonomicznego, największej konferencji polityczno-gospodarczej w Europie Środkowej. Pomysłodawca Festiwalu Biegowego, 🏃‍♂🏃🏃‍♀ najwszechstronniejszej imprezy biegowej w Polsce.

W 2015 zdobył 👑 Ziemi.

W 2012 i 2013 roku wyprawy na Mount Everest, dach świata, kończył bez sukcesu, zawracając z okolic 7400 i 7800 metrów. O trzech podejściach do zdobycia Góry Gór opowiada tak:

„O ile byłem już na wysokości około 7000 metrów, przy okazji zdobywania np. Aconcagui, tak Himalaje i 7500, 7800 czy 8000 metrów to już zupełnie inna sprawa. Nie rozumiałem, co się dzieje – robiłem kilka kroków i nie mogłem oddychać. Psychicznie nie byłem gotowy do zniesienia tak gigantycznego obciążenia. (…)

Niezwykle niebezpieczne jest też wejście na Piramidę Carstensza. I

to bynajmniej nie ze względu na samą górę. Bardzo często w dżungli można spotkać tubylca, Papuasa, który siedząc sobie nad rzeczką mówi ci, że musisz się opłacić. Jak nie wyciągniesz pieniędzy, to nie tylko nie pójdziesz dalej, ale też nie wrócisz. Nie wiesz, czy człowiek jest sam czy może w krzakach nie czają się jego towarzysze i szykuje się draka. I płacisz. Żadne telefony tu nie działają, policji też nie ma.”

Bezpłatne wejściówki na spotkanie z Zygmuntem Berdychowskim są dostępne w linku i kasie Kino Oaza.

https://biletyna.pl/…/Spotkanie-z-Zygmuntem…/Otwock