PROJEKT VOLODIA – PIOSENKI FOLKLORU MIEJSKIEGO, CZWARTEK, 28 LIPCA, GODZ. 20:00

Projekt Volodia wyrósł na fascynacji twórczością Włodzimierza Wysockiego. Sprawcą powołania tego unikalnego projektu jest Janusz Kasprowicz muzyk, aranżer, autor tekstów, który zaprosił wrocławskich muzyków grających na co dzień jazz, rock, flamenco, blues. Przedstawił on wizję zaaranżowania i wykonania utworów znanego barda i aktora Włodzimierza Wysockiego, którego jest dożywotnim wielbicielem. I tak od wydania pierwszej płyty w 2011 r.

Piosenki Włodzimierza Wysockiego zespół wydał jeszcze trzy płyty, a z radością prezentuje kolejny, piąty album Projekt Volodia gra Grzesiuka
W tym nietuzinkowym wydawnictwie muzycy Projektu Volodia sięgnęli do bardzo bogatego zbioru przedwojennych i wczesno-powojennych piosenek ulic Warszawy, spopularyzowane w latach 50 i 60 XX w. przez legendarnego barda stolicy – Stanisława Grzesiuka. Tematyka tych piosenek , nazywanych „Szemranymi”, a zaaranżowanych w brawurowy i specyficzny dla zespołu sposób, z zachowaniem własnego, niepowtarzalnego brzmienia – pozwoli słuchaczom poczuć klimat przedmiejskich ulic stolicy, jednocześnie poznając nowe „oblicza” tych czasami zapomnianych utworów.

Uniwersalność muzyki zespołu pozwala zgromadzić na swoich koncertach publiczność w każdym wieku, od nastolatków do fanów Wysockiego czy Grzesiuka pamiętających ich występy „na żywo”. Dzięki temu Projekt Volodia z powodzeniem występuje zarówno na dużych scenach plenerowych, w salach widowiskowych, mi. in. z gościnnym udziałem wybitnego aktora Mirosława Baki, jak również w kameralnych i młodzieżowych klubach muzycznych.
Koncert Projektu Volodia z piosenkami Wysockiego transmitowany był w radiowej Trójce ze Studia im A. Osieckiej.

BILETY DO NABYCIA W KASIE TEATRU ORAZ NA BILETYNA.PL/PROJEKT VOLODIA