Projekt MOKTiS „Mój Otwock on-line”

Kochasz Otwock, jego niepowtarzalny klimat? Jest sposób na odkrycie na nowo „otwockiej duszy”; tego co dzieje się w kulturze, zaangażowania się w życie miasta wirtualnie.  Czeka na Ciebie projekt „Mój Otwock on-line” w nim atrakcyjne nagrody.

Miejski Ośrodek Kultury, Turystyki i Sportu w Otwocku w ramach projektu NCK „Kultura w sieci” zaprasza wszystkich którym bliski jest Otwock do wspólnego działania w ramach trzech konkursów z nagrodami i akcji społecznej.

Jeśli ktoś jest w posiadaniu starych fotografii Otwocka, schowanych często gdzieś w szufladach i chce się nimi podzielić, może wziąć udział w  konkursie FOTO OFF. W konkursie liczą się fotografie związane z życiem miasta w latach 1900-1960. Pokazujące Otwock, jego architekturę wraz ze zdjęciem miejsca tak jak wygląda obecnie. Pula nagród to 1500 zł. Zgłoszenia wysyłamy na fotoff@moktis.pl.  Być może wielu marzyło o tym by pisać! Jeżeli ktoś czuje w sobie talent literacki, ma poczucie humoru, czeka nie niego konkurs ŻARTEM OK. Czekamy na krótkie – do 1800 znaków – satyryczne teksty pisane prozą. Ważne by teksty tętniły życiem, pomysłem i humorem i nawiązywały oczywiście do specyfiki Otwocka! I tu czekają wysokie nagrody.

Wiemy wszyscy,  ze nasze miasto ma dobry klimat, świdermajery, kulturę, ale do tej pory nie ma swojego gadżetu. W konkursie COŚ OK będzie też możliwość stworzenia niepowtarzalnego przedmiotu związanego z Otwockiem. Pomysł na gadżet który będzie oddawał duszę Otwocka. To pole do popisu nie tylko dla projektantów graficznych czy artystów, ale też dla pasjonatów. W tym konkursie czeka wysoka nagroda – 2500! Na projekty czekamy do 21 września.

Będzie też zachęta dla wszystkich ceniących wycieczki i spacery do udziału w akcji społecznej  MAPY-OK. Dzięki wspólnej aktywności zostanie stworzona mapa najpiękniejszych i wartych odwiedzenia  miejsc w Otwocku i okolicach – interaktywna mapa Otwocka i okolic stworzona przez mieszańców dla mieszkańców i tych którzy obędą odwiedzali świedermajerowe klimaty. Każde z miejsc trzeba będzie oznaczyć, opisać, przesłać zdjęcie…

Szczegóły wszystkich konkursów będą dostępne na stronie www.moktis.pl

Leave a Reply