OTWOCK BLUES BAZAR [Program Festiwalu + Prezentacja zespołów]

Nadchodzi kolejna, VII edycja Festiwalu “Otwock Blues Bazar“. W tym roku ze względu na pandemię, organizacja była i jest bardzo skomplikowana. Największy problem był z wykonawcami zagranicznymi, nie tylko z powodów finansowych, bo wycofała się część sponsorów ale głównie z uwagi na warunki w ich krajach a także między krajami w pandemii. Wiadomo że w tym roku nie odbyła się większość festiwali muzycznych. W trakcie organizacji Blues Bazaru, przewinęło się kilku zagranicznych wykonawców, którzy ostatecznie  nie zdecydowali się  lub nie mogli przyjechać ze względu na obecną sytuację.  Jeżeli się jednak nic nie zmieni, to za parę dni spotkamy się z bluesowa muzyką na żywo a tegoroczną edycję uświetnią dwaj gitarzyści i wokaliści z USA , wraz z zespołami – Khalif Wailin’ Walter(Chicago)  i  Carvin Jones (Phenix).

Muzyka KHALIFA to barwna podróż przez muzyczną tęczę stylów, jak blues, soul, funk, gospel, rock czy country. Jego występy są przesycone  miłością do muzyki, która mocno na wszystkich oddziałowywuje i wciąga w tę muzyczną podróż.

Natomiast CARVIN to młody kot z Phoenix, który moim zdaniem jest następnym ….”wschodzącym  graczem bluesowym”- jak powiedział  o nim Eric Clapton. Guitarist Magazine uznał go za jednego z 50 najlepszych gitarzystów wszechczasów.  Charakteryzuje się wielką energią na scenie.

Polscy wykonawcy to trzy dość młode zespoły:

Zeppelinians to tribute band, grający z dużym powodzeniem muzykę zespołu Led Zeppelin. Warto przenieść się w czasy ich świetności i posłuchać mocnego rocka.

Blackberry Brothers to z jednej strony ukłon muzyczny w stronę największych mistrzów rocka i bluesa lat 60 i 70-tych, z drugiej silne osadzenie twórczości we współczesnej, głównie amerykańskiej muzyce blues-rockowej z południa. Zespół odnosi ostatnio duże sukcesy w Polsce.

Festiwal rozpocznie nowa grupa z naszego podwórka Blue Jay Fly, .Muzycy grali już w innych składach a nawet występowali na naszym festiwalu. W obecnym składzie zaczęli grać w bieżącym roku.

To byli wykonawcy niedzielnego głównego koncertu w dniu 13 września na targowisku miejskim w Otwocku przy ulicy Batorego. W tym roku koncert główny, poprzedzi koncert otwarcia, w piątek 11 września, na terenie Muzeum Ziemi Otwockiej, w Otwocku przy ulicy Narutowicza.

Gwiazdą pierwszego dnia, będzie dobrze nam znana i lubiana Natalia Sikora, która przedstawiała nam już wiele swoich projektów, m/i  tribute to Mira czy tribute to Janis Joplin. Teraz zapowiadamy jej występ z zespołem Voodoo Dog. …”to duży muzyczny żywioł, to materiał mojego życia, który gram z zespołem, jakiego szukałam kilka lat, to też wielka praca …”-jak powiedziała o ich wspólnych poczynaniach sama Natalia.

Pierwszy dzień festiwalu zakończy “Big Jam Session”, w którym weźmie udział wielu muzyków. Liczymy że jam session potrwa do późnych godzin nocnych i zakończy się dodatkowym, akustycznym, przy ognisku, w ramach organizowanego na terenie Muzeum Ziemi Otwockiej biwaku, dla chcących przyjechać z namiotem czy kamperem.

W tym roku organizatorami są OTBiB i MOKTiS, dofinansowanie miasto Otwock i powiat Otwocki a główny sponsor to TopMarket.

Bądźmy z BLUESEM  nie z WIRUSEM.  Dostosujmy sie do obowiązujących przepisów w czasie festiwalu.