Wernisaż wystawy "miejsca" michała rudowskiego

wtorek, 8 listopad 2022 20:00 - 21:00
Miejsce
Teatr im. Stanisława Jaracza, 4, Armii Krajowej, Osiedle Kmicica, Świder, Otwock, powiat otwocki, województwo mazowieckie
05-400, Polska
Wernisaż wystawy "Miejsca" Michała Rudowskiego
8 listopada o godz. 20:00 zapraszamy do foyer Amatorskiego Teatru Miejskiego im. Stefana Jaracza w Otwocku, na wernisaż wystawy „Miejsca” autorstwa Michała Rudowskiego.
Kilka słów o autorze i wystawie od autora:
Całe swoje dotychczasowe zawodowe życie przepracowałem jako grafik komputerowy. Co wyszło z pasji, zmieniło się w zawód. Zajmowałem się najróżniejszymi kwestiami w tej dziedzinie - od animacji i pracy przy materiałach wideo, poprzez grafikę 3D, aż po projektowanie rozmaitych materiałów do druku, czy na potrzeby mediów elektronicznych. Jako zupełny samouk zawsze jednak odczuwałem deficyt, jeśli chodzi o znajomość tradycyjnych technik. W końcu, kilka lat temu, postanowiłem to zmienić i rozpocząłem naukę - najpierw tradycyjnego rysunku, a później również i malarstwa.
Efekty możecie Państwo obejrzeć na tej wystawie. Zawiera ona wybrane prace z lat 2020-22, wykonane techniką akrylową. W tym czasie podejmowałem różne tematy malarskie, czy to portrety, czy martwe natury, ale zdecydowanie największą satysfakcję odczuwałem oddając na płótnie krajobrazy oraz architekturę. Są to miejsca znajdujące się zarówno w Polsce, jak i poza granicami naszego kraju. To zestawienie twórczości ukazuje również jak na przestrzeni czasu na różne sposoby próbowałem podejmować podobne tematy, bowiem malarstwo w dużej mierze jest też zmaganiem się z samym sobą.
Wystawa będzie dostępna we wnętrzach teatru do końca listopada.
Wstęp wolny.

• wtorek, 8 listopad 2022 20:00 - 21:00