W ubiegły weekend mieliśmy okazję przeżyć prawdziwe piłkarskie święto – w sobotę 24 września na pełnowymiarowym boisku w Otwocku przy ul. Karczewskiej został rozegrany turniej piłkarski dla dzieci z rocznika 2012 pn. „Mini Mundial 2022"⚽, zorganizowany przez Otwock, miasto z dobrym klimatem oraz Miejski Ośrodek Kultury, Turystyki i Sportu w Otwocku przy współpracy z OKS Start Otwock.

Jak sama nazwa wskazuje, turniej zainspirowany był tegorocznymi Mistrzostwami Świata w Katarze, a zgłoszone drużyny wystąpiły w barwach narodowych, reprezentując kraje biorące udział w mistrzostwach. Oficjalnym losowaniem rozpoczęto mini mistrzostwa – drużyna OKSa - reprezentowała Polskę, OKSb - Holandię, Józefovia – Brazylię, Advit- Niemcy, Diamencik – Włochy, Juventus Academy 2012 – USA oraz Juvenstus Academy 2013 – Argentynę, łącznie zagrało ok 70ścioro dzieci!

Fazę eliminacji przeprowadzono systemem „każdy z każdym" rozgrywając 21 meczów. Już pierwsze spotkania wzbudzały nie mało emocji nie tylko wśród zawodników, ale i kibiców, którzy dumnie wspierali swoje pociechy w sportowych zmaganiach. ????

Po przeprowadzonych eliminacjach nastąpiła chwila przerwy, podczas której chłopaki z ekipy Freestylers Otwock dali popis trików piłkarskich oraz przeprowadzili krótkie warsztaty z nauki sztuczek – wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem!

W półfinale spotkały się ze sobą drużyny z Polski i Brazylii oraz równolegle USA i Argentyny. Po zaciętych spotkaniach nadszedł czas na wielki FINAŁ, w którym zmierzyły się dwie silne drużyny – POLSKA vs ARGENTYNA. Zawodnicy dzielnie walczyli do końca przy niezwykłym i głośnym dopingu otwockich kibiców! Finalnie wynikiem 1:0 Polska zwyciężyła i została MISTRZEM ŚWIATA❗❗

Po uroczystym odśpiewaniu Hymnu narodowego zwycięskie drużyny zostały nagrodzone dyplomami medalami, oraz pucharem przez Jarosław Margielski - Prezydent Otwocka – dziękujemy bardzo!

Organizatorzy: Otwock, miasto z dobrym klimatem oraz Miejski Ośrodek Kultury, Turystyki i Sportu w Otwocku

Partner: OKS Start Otwock

Sponsor: Portman Nieruchomości